Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wygraj z migreną

Czy chcesz pozegnać się z migreną? Cz. 4 Bóle głowy u dzieci

Podobnie jak u dorosłych, przyczyną bólów głowy dzieci  mogą być pasożytyrobaki, grzyby, bakterie oraz wydzielane przez nie do organizmu dziecka toksyny. Zwłaszcza dzieci przebywające w skupisku, np. przedszkolu, szkole narażone są na inwazje pasożytów.

 Często dziecko ma niespokojny sen, jest nadmiernie pobudzone, nerwowe, ma trudności w skupieniu uwagi oraz bóle głowy i brzucha.

 

 Po kuracji przeciw pasożytom mijają bóle głowy – pisała dr Wartołowska.

 

 Nie zawiodłam żadnej matki. Mija nadciśnienie po usunięciu robaków obłych, mija niedociśnienie po kuracji przeciw lambliom, mijają bóle głowy.”

 

 W swoim artykule "Alergia może być spowodowana pasożytami" dr Wartołowska zauważa również, że: "...choroba lokomocyjna spowodowana jest inwazją glisty ludzkiej. Wszystkie dzieci chore na astmę mają objawy kliniczne zarobaczenia – objawy podrażnienia układu błędnego...

 

"Infekcje bakteryjne zatok mogą być przyczyną bólów głowy dzieci i dorosłych.

Więcej na temat oczyszczania zatok ze śluzu

 

Kuracja oczyszczająca z pasożytów i ich toksyn>>

 

Koniecznie zobacz film o pasożytach

 

Niewłaściwe odżywianie również jest jedną z przyczyn bólów głowy, migren. Dzieci, na ogół, jedzą zbyt ból-głowy-dzieckadużo żywności wysoko przetworzonej, przygotowywanej z tzw. półproduktów, a także pokarmów smażonych na olejach roślinnych, chipsów. Spożywają też duże ilości słodyczy - batoników, ciastek i innych produktów zawierających tłuszcze typu TRANS. Piją "kolorowe napoje", colę. Dzieci piją zbyt mało lub wcale czystej wody! Picie wody jest podstawą nawilżania i oczyszczania organizmu. Zachęcam do przeanalizowania diety dziecka i zastanowienia się, czy jest ona właściwie zbilansowana.

 

Z doświadczeń naszych klubowiczów

 

Kilkunastoletni syn naszych przyjaciół cierpiał na bóle głowy. Zdarzało się to niemal codziennie. Chłopiec nie  mógł iść do szkoły bez wcześniejszego podania tabletki przeciwbólowej. Kiedy mama Maciusia dowiedziała się, że warto zastosować żywienie zgodne z grupą krwi i zapoznała się ze wskazaniami dla grupy B, okazało się, że chłopiec codziennie zjada płatki kukurydziane, a na obiad uwielbia kurczaki. Potrawy te są zabronione dla tej grupy krwi. Po wyeliminowaniu kukurydzy i mięsa kurczaków z jadłospisu, bóle głowy po upływie 2 tygodni bezpowrotnie minęły.